Reklama

Droga wiarygodności

Droga wiarygodności

25.09.2006
Czyta się kilka minut
Mam swój sposób na wsłuchiwanie się w to, co dzieje się w Polsce. Bardziej od agencyjnych newsów wolę słuchać rozmów z politykami czy biznesmenami lub je oglądać. I choć metodę tę stosuję od lat, nie pamiętam, by któryś z przepytywanych przez dziennikarzy powiedział: pomyliłem się, zbłądziłem, zgrzeszyłem.
N

Nawet jeśli zarzuty wobec nich są poważne, twierdzą, że zostali fałszywie pomówieni, że komuś zależy na ich szkalowaniu, że to nie jest tak, jak się powszechnie uważa. Występujący w telewizji i w radiu przeważnie zapewniają, że robią, co w ich mocy, by wszystko było jak najlepiej, a to, że rzeczywistość nie potwierdza ich słów, jest winą obiektywnych trudności lub przeciwników politycznych, poprzednich ekip lub niechętnych mediów.

Biało-czarne widzenie rzeczywistości nie jest, niestety, domeną ludzi kierujących partiami, koncernami czy radami nadzorczymi. Niełatwo spotkać człowieka, który potrafi z prostotą przyznać się do błędów, wziąć odpowiedzialność za konsekwencje swoich czynów, nie uciekać przed skutkami własnych wyborów. Równie rzadko trafia się osoba, która zechce dostrzec sukcesy ludzi, z którymi nie sympatyzuje, i ucieszyć się nimi. Można powiedzieć...

2874

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]