Reklama

Dookoła świata

Dookoła świata

03.12.2012
Czyta się kilka minut
Nowa książka ks. Adama Bonieckiego ze zdjęciami autora
Na misji w Essiengbot, Kamerun 2004 r. Fot. Ks. Andrzej Tokarczyk MIC
C

Chcecie wiedzieć, jaki hałas towarzyszy medytacyjnemu spotkaniu z Papieżem? A chcecie wiedzieć, jak pachnie rzymska bazylika w Wielki Czwartek? „Specyfiką tej Mszy (wspomnienia Wieczerzy Pańskiej) jest – czy wypada to powiedzieć? – zapach znakomitych perfum. Nie wiem, kto tak pachnie, może korpus dyplomatyczny przy Stolicy Apostolskiej in gremio z małżonkami, może rzymscy notable, licznie na tej liturgii u św. Jana zgromadzeni... Podczas tej Mszy św. papież umywa nogi dwunastu mężczyznom” – pisze ksiądz Adam.

Jesteśmy w innym – chciałoby się dodać: prawdziwym – świecie, gdzie nikogo nie dziwi, że na jubileuszu biskupa „miejscowy ksiądz, przemawiając w imieniu zgromadzonych, mówił: »jesteś nam ojcem, pasterzem, jesteś dla nas starą małpą«”, jak to było w Kamerunie. Dziwny jest ten świat, lecz nie po to ks. Adam Boniecki go przemierza, by na zdziwieniu poprzestać.

Ksiądz...

1908

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]