Reklama

Dookoła świata

Dookoła świata

10.12.2012
Czyta się kilka minut
Nowa książka ks. Adama Bonieckiego ze zdjęciami autora

„Dookoła świata” ks. Adama Bonieckiego jest pierwszym tomem Biblioteki Tygodnika Powszechnego. To wybór reportaży publikowanych na łamach „Tygodnika Powszechnego” od 1994 roku – z unikatowymi zdjęciami, w większości samego Autora. Ukaże się już 29 listopada. Będzie dostępna w szerokiej dystrybucji w całej Polsce – w salonach Empik, Relay i Inmedio oraz w sieci Matras, w sklepach internetowych, w tym www.literia.pl, www.empik.com oraz w wybranych księgarniach w Krakowie: Pod Globusem, ul.Długa 1 i ZNAK, ul. Sławkowska 1.

W przedsprzedaży na: wislna12.na.allegro.pl oraz w redakcji „Tygodnika Powszechnego”, dystrybucja Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o.

Chcecie wiedzieć, jaki hałas towarzyszy medytacyjnemu spotkaniu z Papieżem? A chcecie wiedzieć, jak pachnie rzymska bazylika w Wielki Czwartek? „Specyfiką tej Mszy (wspomnienia Wieczerzy Pańskiej) jest – czy wypada to powiedzieć? – zapach znakomitych perfum. Nie wiem, kto tak pachnie, może korpus dyplomatyczny przy Stolicy Apostolskiej in gremio z małżonkami, może rzymscy notable, licznie na tej liturgii u św. Jana zgromadzeni... Podczas tej Mszy św. papież umywa nogi dwunastu mężczyznom” – pisze ksiądz Adam.

Jesteśmy w innym – chciałoby się dodać: prawdziwym – świecie, gdzie nikogo nie dziwi, że na jubileuszu biskupa „miejscowy ksiądz przemawiając w imieniu zgromadzonych, mówił: »jesteś nam ojcem, pasterzem, jesteś dla nas starą małpą«”, jak to było w Kamerunie. Inny biskup, tym razem w Kazachstanie, „siedząc na krześle w bamboszach, bo w bamboszach Mszę odprawiał – wygłosił medytację”. Dziwny jest ten świat, lecz nie po to ks. Adam Boniecki go przemierza, by na zdziwieniu poprzestać.

Ksiądz Adam dociera do miejsc – wydawałoby się – zapomnianych przez Boga i ludzi. Szuka okruchów dobra i nadziei prześwitujących przez doczesny blichtr lub okrutną biedę.

Oto mamy reportera, którego gna ewangeliczna misja. (ze wstępu Piotra Mucharskiego)

Ks. Boniecki przystaje, by poświęcić chwilę Nergalowi – odpustowemu diablęciu. Nie dziwota. Po przeczytaniu „Dookoła świata” widać wielkość księżego serca i człowieczą czułość dla ludzi, dla stworzenia, dla świata właśnie, który przyszło mu okrążyć w życiu. Proszę Księdza, proszę jechać dalej... Andrzej Stasiuk

Zapraszamy na spotkania z Autorem

WARSZAWA

5 grudnia, godz. 18.00, Państwomiasto, ul. Andersa 29

Prezentacja „Dookoła świata” podczas spotkania „Niech żyje Kościół otwarty”. Rozmowa z Autorem, podpisywanie książek.

KRAKÓW

6 grudnia, godz. 18.00, Księgarnia pod Globusem, ul. Długa 1

Spotkanie autorskie poprowadzi Ewa Stanek.

WSTĘP WOLNY!

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]