Reklama

Dobro siedzi cicho

Dobro siedzi cicho

16.05.2016
Czyta się kilka minut
David Lang, kompozytor: Nie powinniśmy zakładać, że społeczeństwa się rozwijają.
K

KAJETAN PROCHYRA: Spotykamy się na festiwalu tradycji i awangardy muzycznej. Czy można wskazać jeszcze coś takiego jak tradycja, rozumiana jako ciągłość, czy też pozostał nam supermarket kultur, z którego każdy może wybrać to, czego potrzebuje?

DAVID LANG: Choć w pewnym sensie jestem dość zwyczajnym muzycznym kujonem – zacząłem naukę gry mając dziewięć lat, teraz jestem doktorem i wykładam na uniwersytecie – i muzyczne wykształcenie jest dla mnie ważne, smuci mnie, gdy muzykę klasyczną zamyka się w małym, ciasnym pudełeczku. Byłoby wspaniale, gdybyśmy mogli wreszcie przyznać, że nie ma różnic między ludźmi, którzy zajmują się tradycją klasycznej muzyki Zachodu i głęboką tradycją muzyki zachodniej Afryki, albo muzyką Europy Wschodniej, folkiem, jazzem czy popem… Wszyscy robimy to samo: używamy dźwięków, by się porozumieć. I choć różnią się...

4930

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]