Reklama

Do you love me?

Do you love me?

30.10.2006
Czyta się kilka minut
W "Skrzypku na dachu jest scena, w której mleczarz Tewje dochodzi do wniosku, że lubi swoją żonę, choć jest trochę zwariowana, ale co ważniejsze - kocha ją. Poruszony odkryciem, zadaje jej pytanie: "Golde, do you love me?.
Z

Zdziwiona żona odpowiada: "Czy ja cię co? Kiedy nasze córki wychodzą za mąż, gdy tyle rzeczy dzieje się w mieście, ty pytasz mnie o takie rzeczy. Może masz kłopoty żołądkowe?". Tewje niezrażony odpowiada: "Nie, po prostu zadałem pytanie, czy mnie kochasz". Golde się broni: "Jesteś głupi. Przez dwadzieścia pięć lat piorę twoje rzeczy, gotuję posiłki, sprzątam dom, dałam ci dzieci, doję twoje krowy, więc dlaczego nagle mówisz o miłości?". Mąż przypomina, że zobaczyli się pierwszy raz w dniu ślubu, byli wtedy wystraszeni i onieśmieleni, ale rodzice twierdzili, że nauczą się kochać. Golde nadal ucieka przed odpowiedzią: "Jestem twoją żoną!", ale jej mąż dopytuje: "Wiem, ale czy mnie kochasz?". Na koniec małżonkowie zgodnie wyznają: "To niby nic nie zmienia, ale po dwudziestu pięciu latach dobrze wiedzieć, czy mnie kochasz".

Pomyślałem sobie, że podobny dialog...

3029

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]