Reklama

Ładowanie...

Do księdza Jacka

12.01.2003
Czyta się kilka minut
C

Chodził mi Ksiądz ostatnio po głowie, bo musiałem się spowiadać w tej tu papierowej słuchalnicy z niepodobania mi się lekcji religii w szkole. A Ksiądz jest jedną z mitycznych postaci mej młodości, także moim katechetą. Przyglądałem się w życiu wielu ludziom pracującym z dziećmi i wy-daje mi się, że nie tak znów wiele kwalifikacji trzeba do tej pracy. Lubić dzieci, umieć nawiązać z nimi kontakt, być pomysłowym - to chyba wystarcza.

Pamiętam, jak był Ksiądz „nowy” w naszej parafii. Kazania Księdza nie były tureckie. Od razu poczuliśmy rewolucjonie-ra. Niedługo po debiucie ogłosił Ksiądz, że kupił już piłkę do nogi i ministranci mogą zacząć chodzić na zbiórki. W ogóle był Ksiądz tyleż postępowy, co podstępny: kiedy zaczęliśmy zmieniać się później w starych byków i, za przeproszeniem, hormony odwracały naszą uwagę od religii, postanowił Ksiądz przeciągnąć hormony na swoją stronę...

3374

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]