Reklama

Dłużej w Polsce

Dłużej w Polsce

30.05.2006
Czyta się kilka minut
Benedykt XVI opuścił Balice z prawie dwugodzinnym opóźnieniem. Z pokładu Boeinga 737 PLL LOT napisał w telegramie do prezydenta Lecha Kaczyńskiego: "Polecam owoce tej pielgrzymki dobremu Bogu i życzę narodowi polskiemu wszelkiej pomyślności.
S

Swoisty telegram wysłała też Papieżowi krakowska młodzież: kiedy samolot wystartował, młodzi podnieśli nad głowy żółte kwadraty tworzące widoczny z góry napis "Gratio Padre".

Mimo silnego wiatru i przelotnego deszczu na lotnisku Benedykta XVI oczekiwało ok. osiem tysięcy krakowian. Gdy Papież zatrzymał się w budynku Portu Lotniczego na rozmowę z prezydentem Kaczyńskim, rozpadał się rzęsisty deszcz, siejąc popłoch wśród fotoreporterów i kamerzystów. Ulewa ustała jednak, kiedy na płycie pojawił się papamobile. Papieżowi towarzyszył ks. Paweł Ptasznik z polskiej sekcji watykańskiego Sekretariatu Stanu oraz osobisty sekretarz. Samochód powoli przejechał wzdłuż zwyżki prasowej i barierek odgradzających "strefę zero" od wiernych, by zatrzymać się przy zadaszonym podium z fotelami przygotowanymi dla Papieża, prezydenta i jego małżonki. Zgodnie z protokołem przed...

2791

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]