Reklama

Ładowanie...

Diagnoza bez znieczulenia

23.04.2012
Czyta się kilka minut
Były wicedyrektor „L’Osservatore Romano” nie ukrywa bólu z powodu tego, co widzi. Ale nie jest to książka ani antypapieska, ani antykatolicka. To głos mocnego wiarą nonkonformisty.
T

Ta książka zrodziła się z niepokoju. Choć należałoby raczej powiedzieć: z wielkiego wzburzenia, zakłopotania, niezadowolenia, żalu, głębokiego żalu, a nawet złości, wielkiej złości – jakie budzą się na widok tego, co od jakiegoś czasu dzieje się w Kościele katolickim”. Autorem tego wyznania jest były wicedyrektor „L’Osservatore Romano”, autor dwóch wywiadów z Janem Pawłem II, współpracujący przy powstaniu książki „Dar i tajemnica”. To nie wszystko, bo Gian Franco Svidercoschi to nie tylko znany dziennikarz i watykanista, ale autor wielu książek – w tym o recepcji Soboru Watykańskiego (do której posłowie napisał kardynał Roberto Tucci) i o polskim papieżu, na podstawie której powstały scenariusze filmów: „Karol. Człowiek, który został papieżem” i „Karol. Papież, który pozostał człowiekiem”.

Powyższe informacje biograficzne są potrzebne nie tylko po to, żeby zrozumieć tytuł...

4165

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]