Reklama

Diagnoza bez znieczulenia

Diagnoza bez znieczulenia

23.04.2012
Czyta się kilka minut
Były wicedyrektor „L’Osservatore Romano” nie ukrywa bólu z powodu tego, co widzi. Ale nie jest to książka ani antypapieska, ani antykatolicka. To głos mocnego wiarą nonkonformisty.
T

Ta książka zrodziła się z niepokoju. Choć należałoby raczej powiedzieć: z wielkiego wzburzenia, zakłopotania, niezadowolenia, żalu, głębokiego żalu, a nawet złości, wielkiej złości – jakie budzą się na widok tego, co od jakiegoś czasu dzieje się w Kościele katolickim”. Autorem tego wyznania jest były wicedyrektor „L’Osservatore Romano”, autor dwóch wywiadów z Janem Pawłem II, współpracujący przy powstaniu książki „Dar i tajemnica”. To nie wszystko, bo Gian Franco Svidercoschi to nie tylko znany dziennikarz i watykanista, ale autor wielu książek – w tym o recepcji Soboru Watykańskiego (do której posłowie napisał kardynał Roberto Tucci) i o polskim papieżu, na podstawie której powstały scenariusze filmów: „Karol. Człowiek, który został papieżem” i „Karol. Papież, który pozostał człowiekiem”.

Powyższe informacje biograficzne są potrzebne nie tylko po to, żeby zrozumieć tytuł...

4165

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]