Reklama

Deregulator sumień

Deregulator sumień

08.05.2012
Czyta się kilka minut
Jeśli aptekarz może zdecydować, czy sprzedawać środki antykoncepcyjne, to dlaczego samotnej matce nie wolno wybrać, w jaki sposób zajść w ciążę? Konserwatyzm Jarosława Gowina razi niespójnością.
C

Co łączy Jarosława Gowina z Januszem Palikotem? Różnice światopoglądów i stylów politycznych są oczywiste: z jednej strony szacowny konserwatysta, przywiązany do religii i wolnego rynku, z drugiej skandalizujący poseł zbierający punkty na antyklerykalizmie i lewicowych hasłach w rodzaju „Zero bezrobocia – teraz!”. Niektórzy komentatorzy pytają, czy Gowin nie chce odegrać wśród konserwatystów Platformy Obywatelskiej roli podobnej do tej, jaką odegrał na jej lewym skrzydle Palikot. Chociaż ludzie z otoczenia ministra twierdzą, że zbyt duże jest ryzyko utworzenia nowego prawicowego ugrupowania, które musiałoby się liczyć z zagrożeniem nieprzekroczenia progu wyborczego, to analogia z „koniem trojańskim” na lewicy PO pociąga wielu publicystów.

Niezależnie od spekulacji na temat strategii politycznych, między ministrem Gowinem a Januszem Palikotem istnieje jednak zaskakujące...

11664

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]