Reklama

Ładowanie...

Deklaracja niewierności

24.10.2016
Czyta się kilka minut
Czy dokument o dyscyplinie małżeństwa podpisany przez trzech kardynałów to początek buntu przeciwko Franciszkowi?
Fot. Andrea Franceschini / GETTY IMAGES
K

Kardynał Walter Kasper na pytanie „kim są przeciwnicy papieża?” odpowiedział tak: „To ci, którzy mówią, że ten papież nie podoba się nam, ponieważ podoba się za bardzo. Taki jest poziom zastrzeżeń, krytyk otwartych lub szemranych niektórych mediów, lub sieci internetowych, obecnych również w niektórych środowiskach Kościoła. Nie dziwi to, biorąc pod uwagę drogę przebytą przez Jezusa i przez Kościół w swojej historii, byłoby zaskakujące, gdyby stało się inaczej. Wreszcie jest niemało takich, którzy pozostają nieufni wobec nowego entuzjazmu, którzy w elegancki sposób zachowują dystans złożony z oczekiwania i którzy, biorąc pod uwagę poważny wiek papieża, chcąc mniej więcej, aby pontyfikat minął. Co dla większości jest nową wiosną, dla nich jest przejściowym ochłodzeniem, nie nowym początkiem, ale wypadkiem na drodze” („Świadek miłosierdzia. Moja podróż z Franciszkiem”).

„...

12791

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]