Reklama

Decyzja wyjątkowa, choć oczywista

Decyzja wyjątkowa, choć oczywista

19.06.2007
Czyta się kilka minut
"Rada Stała Episkopatu zapoznała się ze sprawą księdza Derenia i uznała, że dla dobra tej ważnej instytucji charytatywnej nie powinna kierować nią osoba, na której ciążą tego typu zarzuty. Po wysłuchaniu tej opinii ksiądz Dereń sam złożył rezygnację" - ten komunikat rzecznika prasowego Konferencji Episkopatu Polski właściwie nie wymaga komentarza. Jak z prasowych publikacji wiadomo, dyrektorowi Caritas Polska ks. Adamowi Dereniowi byli pracownicy tej instytucji zarzucają stosowanie wobec nich mobbingu. Rada Stała, nie przesądzając o słuszności zarzutów, uznała jak wyżej. Ks. Dereń, który zresztą zarzuty uważa za niesłuszne, sam zrezygnował z zajmowanego stanowiska. Taki jest tryb postępowania w całym cywilizowanym świecie, są bowiem stanowiska i instytucje, których charakter nie dopuszcza sytuacji niejasnych. Do takich miejsc niewątpliwie należy Caritas Polska, ale na pewno jest ich w naszym Kościele i państwie więcej. Dlaczego decyzja ks. Adama Derenia - niby oczywista - jest czymś, w naszych dzikich czasach, dość wyjątkowym?
0

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]