Reklama

Dał nam przykład Buttiglione

Dał nam przykład Buttiglione

02.01.2005
Czyta się kilka minut
W bożonarodzeniowych kazaniach wielu biskupów stanęło w obronie miejsca chrześcijaństwa w życiu publicznym. Skrytykowali plany liberalizacji ustawy antyaborcyjnej i legalizacji związków homoseksualnych, a także oskarżenia o związki między katolicyzmem i przemocą wobec kobiet.

“Miejmy odwagę mówić, co jest dobre, a co złe. Żyjemy w czasach wolności dla wszystkiego, co złe, i braku wolności dla dobra, dla bycia prawym, uczciwym" - ubolewał abp Józef Michalik. Przewodniczący Konferencji Episkopatu wezwał wiernych, aby mieli w sobie odwagę jak Rocco Buttiglione - kandydat na komisarza UE, odrzucony przez Parlament Europejski m.in. za stwierdzenie, że jako chrześcijanin uważa homoseksualizm za grzech. “Trzeba, abyśmy przed żłóbkiem powiedzieli, że nie jesteśmy za wolnością bez etyki, za taką wolnością, która depcze prawo Boga albo drugiego człowieka. Nie jesteśmy za wolnością egoizmu narzucającego innym swoje przekonania" - powiedział metropolita przemyski. Projekt legalizacji związków homoseksualnych nazwał “zaprzeczeniem postępu cywilizacyjnego".

Z kolei kard. Józef Glemp przeciwstawił się próbom liberalizacji prawa antyaborcyjnego....

3656

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]