Reklama

Ładowanie...

Do sklepów, hej pasterze

01.12.2009
Czyta się kilka minut
Święta w wersji marketingowej trwają już na dobre od początku listopada. I na dobre opanowały wyobraźnię konsumentów.
Rys. Bartosz Minkiewicz, autor komiksu "Wilq", specjalnie dla "Tygodnika Powszechnego".
M

Mikołaje z ogłoszeń drobnych są ekskluzywni. Zwykle również niepowtarzalni i fenomenalni. Zapewnią niezapomniane wrażenia dla twojej pociechy oraz pracownika firmy.

W sieci zostawiają telefony komórkowe, numery gadu-gadu oraz stawkę za godzinę usługi.

Rafał, student z Wrocławia, a od trzech lat święty Mikołaj, w grudniu odwiedza po sześć rodzin dziennie. Więcej nie da rady: miasto duże, a korki na co drugiej ulicy. Gdy wchodzi do domu, zaczyna od: "Mikołaj wita, ho, ho, ho". Potem pytanie, czy dziecko było grzeczne, a później prezenty. Na koniec surowe napomnienie zamówione telefonicznie przez rodziców: żeby warzywa jadło, łóżko ścieliło i zęby jak się należy szczotkowało.

Michał Boniec z Biura Turystyki Aktywnej "Kompas" mówi, że popyt na Mikołajów w Polsce rośnie, a zlecenia bywają coraz bardziej ekstrawaganckie. - Niedawno...

15882

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]