Reklama

Czy umarliśmy?

Czy umarliśmy?

27.06.2017
Czyta się kilka minut
Paweł Apostoł w Liście do Rzymian pisze, że „śmierć (Chrystusa) była śmiercią dla grzechu raz na zawsze. Jego życie natomiast jest życiem dla Boga”.
I

I zachęca adresatów: „Tak i wy uważajcie siebie za umarłych dla grzechu, żyjących zaś dla Boga w Chrystusie Jezusie”. Ale czym żyjący w Chrystusie ma się charakteryzować?

Ze wspomnianego listu wynika, że same żarliwe deklaracje ani skrupulatne przestrzeganie Prawa, przykazań oraz innych religijnych nakazów i zakazów nie przybliżają człowieka do Boga. Wręcz przeciwnie: mogą między człowiekiem i Bogiem budować coraz wyższy mur. A kiedy Bóg stara się usunąć przeszkody, człowiek odbiera te działania jako wymierzone w jego starania o szczęście. Zaczynamy więc bronić się przed Bogiem, udowadniając Mu, najczęściej nie wprost, bo po co się Bogu narażać, że proponowany nam sposób życia jest nierealistyczny, wymagający dostosowania do współczesnych warunków, zwłaszcza politycznych, społecznych, kulturowych itd. Poza tym, znów w głębi duszy, uważamy, że przecież Bogu powinna wystarczyć...

2800

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]