Reklama

Czy jesteśmy normalni?

Czy jesteśmy normalni?

08.04.2013
Czyta się kilka minut
Mamy newsa na okładkę: biskup, a odpowiedział! Biskup, a zachował się normalnie! Cośmy zrobili z naszego Kościoła, że normalne traktuje się w nim jako nienormalne?
M

Mieszkał w zwykłym mieszkaniu, nie w pałacu (niebywałe!), sam sobie pichcił posiłki (zachwycające!), nie używał samochodu, ale jeździł metrem lub autobusami (wierzyć się nie chce!), teraz mieszka w hotelu, a nie w pałacu apostolskim (rewolucja!), przyszedł do jadalni w spodniach i koszuli, bez białej sutanny i piuski (przewrót w dziejach Santa Sede!), jechał busem, nie wsiadł do limuzyny (co za odwaga!), zachował swój stary krzyż biskupi, rezygnując z nowego, wykonanego ze złota (oto duch ubóstwa!), nie używa czerwonych pantofli i chodzi w starych czarnych butach, do których mu noga przywykła (jest podobny do nas!). Jednym słowem: papież Franciszek zachowuje się jak normalny człowiek i tym się zdumiewa opinia światowa.
Sensacja! Biskup Wiesław Mering odpowiada o. Ludwikowi Wiśniewskiemu na pytania zadane na łamach „TP”. Ojciec Ludwik, człowiek poważny i...

4791

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]