Reklama

Ładowanie...

Czwarta władza

28.09.2003
Czyta się kilka minut
Nuży nas już ujawnienie kolejnej afery korupcyjnej, marne mamy informacje w prasie i telewizji na temat polityki zagranicznej, wielu dziennikarzy pisze okropne dyrdymały wyssane z palca i zajmuje się drugorzędnymi tematami, ale jednak ostatnie miesiące, a nawet ostatni rok potwierdził, że media to potęga, a potęga ta sprzyja rozwojowi demokracji i kontroli nad władzą.
J

Jestem, mimo wszystkich zastrzeżeń, pełen podziwu dla “Gazety Wyborczej", że ujawniła skandal, a także dla innych gazet i stacji telewizyjnych, że nieustannie drążą i próbują dowiedzieć się prawdy. Nie wiem jak za kilka dni wypadnie minister Jakubowska przed Komisją Śledczą, ale pani minister już wie, że nie może zrobić jednego kroku, który nie byłby uważnie śledzony przez media.

Mamy wielki dług wdzięczności wobec dobrych dziennikarzy. I mamy zupełnie nienajgorsze dwie wielkie gazety codzienne, kilka dobrych tygodników i stację telewizyjną, bez której już sobie życia informacyjnego nie wyobrażam, czyli TVN. Mamy jednak równocześnie tabuny obrzydliwych grafomanów, którzy są na usługach lokalnych władz, lokalnych mafii, czy tylko swoich szefów, którzy załatwiają jakieś prywatne sprawy. Mamy skandaliczną ledwie skrywaną reklamę w mediach publicznych, na...

3063

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]