Reklama

Ładowanie...

Człowiek z Bahraku

24.03.2014
Czyta się kilka minut
Wywiad rzeka z Jerzym Bahrem przybliża historię i kulturę wschodnich sąsiadów.
B

Bahr, były ambasador RP w Moskwie, zbudował pod Krakowem dom, nazwał go przewrotnie Bahrakiem. Bahrak to małe muzeum: właściciel zgromadził tu książki, mapy, pamiątki, dzieła sztuki i rzemiosła ludowego przywiezione z krajów byłego ZSRR. Zwiedzanie Bahraku to podróż przez życie jego gospodarza oraz przez historię i kulturę naszych wschodnich sąsiadów. I podobnie jest z książką dziennikarza Jerzego Sadeckiego, który zrobił z Bahrem wywiad rzekę. Ma on dwa główne nurty: po pierwsze, to opowieść o rodzinie i karierze zawodowej Bahra; po drugie, to rozważania historyczno-kulturowe i polityczne nt. Litwy, Ukrainy, Rosji.
Poznajemy więc człowieka, który jako młody chłopak zafascynował się narodami sąsiadującymi z Polską (był głęboki PRL). Odkrywał je na własną rękę: czytał, uczył się języków. Pasja zrodziła niezwykłego człowieka, a potem dyplomatę. Konsulat RP w Kaliningradzie...

1614

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]