Reklama

Czerwone i czarne

Czerwone i czarne

02.11.2010
Czyta się kilka minut
Książki Michała Majewskiego i Pawła Reszki, Piotra Zaremby oraz Piotra Semki to dobry znak: gdy w kraju dzieją się rzeczy ważne, publicyści nie tylko kwitują je na łamach gazet i ekranach telewizorów, ale podejmują głębszy opis.
D

Dotąd w Polsce bywało z tym kiepsko. Na początku III RP mieliśmy, co prawda, wysyp wywiadów rzek oraz wspomnień publikowanych przez oficynę BGW, potem jednak tylko sporadycznie ukazywały się jakieś pozycje - głównie jako wywiady rzeki właśnie. Tymczasem w świecie pisanie portretów czynnych polityków jest normą, podobnie jak pisanie książek na temat bieżącej polityki. Dobrze więc, że otrzymaliśmy w ciągu ostatnich miesięcy poniekąd bliźniacze biografie: Lecha Kaczyńskiego autorstwa Piotra Semki ("Opowieść arcypolska") i Jarosława Kaczyńskiego pióra Piotra Zaremby ("O jednym takim..."), a do tego, bardziej jako kontrapunkt wobec książki Semki, opowieść Majewskiego i Reszki ("Daleko od Wawelu").

Wszystkie te pozycje pomyślane były jako głos w dyskusji na temat rządów formacji stworzonej przez braci Kaczyńskich. Historia sprawiła, że dwie stały się przyczynkami...

13658

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]