Reklama

Kwaśniewski: powrót na odwrót

Kwaśniewski: powrót na odwrót

18.04.2007
Czyta się kilka minut
Kryzys polityczny na Ukrainie może okazać się bardzo ważnym wydarzeniem przynajmniej dla jednego polityka: Aleksandra Kwaśniewskiego. Otrzymał on od Ukraińców szansę przypomnieć się z najlepszej strony - międzynarodowego polityka i zdolnego negocjatora.
rys. M. Owczarek
I

I to wszystko w kilka tygodni po tym, jak jego powrót do polityki okrzyknięto falstartem - z powodu ujawnionych, przypadkiem czy nie, w tym samym czasie taśm Gudzowatego, na których Józef Oleksy skompromitował polską lewicę. Niezależnie więc od tego, czym zakończy się konflikt nad Dnieprem, sama wyprawa Kwaśniewskiego do Kijowa zajmowała uwagę dziennikarzy i pozwalała mu zbijać polityczny kapitał.

Z jednej strony więc Kwaśniewski ma powód do radości, z drugiej może to być początek problemu, z którym borykał się Lech Wałęsa, gdy przestał być prezydentem. Dużo łatwiej być "towarem eksportowym", niż odgrywać znaczącą rolę na krajowej scenie politycznej. Przyjemnie jest wykładać na amerykańskich uczelniach, tak jak przyjemnie było iść z flagą podczas rozpoczęcia igrzysk olimpijskich. Wałęsie, który niemal w tym samym wieku, co Kwaśniewski, opuścił Pałac...

13309

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]