Reklama

Czekając na odpowiedź

Czekając na odpowiedź

05.10.2010
Czyta się kilka minut
Zaglądam do programu satyrycznego w wieczornej TV coraz częściej tylko ze względu na telefony od widzów, bo nieraz wydają mi się ciekawsze i ważniejsze niż pogwarki gospodarza programu z kolejnym gościem.
I

I dziwię się, że te głosy - z Polski, jak by nie było, a nie z wyreżyserowanej przestrzeni - przyjmowane są z jedną tylko troską: żeby nie trwały za długo. Widz może komunikować coś naprawdę godnego uwagi, a i tak usłyszy w pewnej chwili "kończymy, kończymy", "już dziękujemy, czas minął". Po czym w studio wraca się do własnego przekomarzania.

A to, co powie odbiorca gdzieś tam z terenu, porusza czasem o wiele mocniej. Jak wczoraj stara kobieta pytająca z niepokojem, do czego dojdziemy w tym naszym skłóceniu, coraz głębszym, coraz dotkliwszym. I dlaczego dziennikarze jeszcze je pogłębiają na tyle sposobów?

Sama chciałabym znać odpowiedź. Bo coraz bardziej mi się wydaje, że głęboka wiara w posiadanie monopolu na prawdę zyskuje w medialnej przestrzeni status ideologii, która zawsze jako cel uświęca środki. A w dziennikarstwie, przy wirtuozerii w ...

2209

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]