Reklama

Wydanie specjalne TP "Smak wolności"

Czas nie nadszedł

Czas nie nadszedł

06.08.2018
Czyta się kilka minut
Jeśli idzie o niedawną imprezkę urodzinową Antoniego Macierewicza, gdybyśmy mieli wybrzydzać, wytykać jakieś jej braki, niedociągnięcia klimatyczne, jeżeli mielibyśmy w tej sprawie mieć jakikolwiek głos doradczy, to – rzec trzeba – silnie brakowało nam na niej Mike’a Tysona.
P

Przydałby się tam jako dopełnienie, by nie rzec dopełniacz, rzeklibyśmy: genetivus ­qualitatis, wyrażający jakość i cechy tej uroczystości. Już sama milcząca obecność postaci tego formatu, wzorca wszelkich cnót i patriotyzmu, miałaby ogromne znaczenie dla tzw. wrogów ojczyzny, ulicy i zagranicy, byłaby takoż krzepiąca dla uczestników heroicznego boju o nowy kształt kraju. Gdyby ów dał się namówić na występ w kontuszu, w mundurze pułkownika wojsk polskich bądź w karacenie, gdyby wygłosił choć krótkie przemówienie na temat historii Polski, jubileusz zyskałby miano niezapomnianego, ale i charakterystycznego dla – jak by to powiedział Gospodarz – „niezwykłej osobowości” jubilata. Gdyby – to już marzenia – Mike Tyson zgodził się, choćby za drobną opłatą, poodgryzać uszy (jak to mu się zdarzało na ringu) uczestnikom i publiczności – mielibyśmy nie tylko tzw. hit sieci, ale przede...

4189

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]