Reklama

Czarny pies, biały pies

Czarny pies, biały pies

10.03.2014
Czyta się kilka minut
Wśród nielicznych stałych w życiu Johnny’ego Casha była wiara. Niezależnie od tego, czy był na szczytach list przebojów, czy dochodził do siebie w klinikach, dużo czasu poświęcał Bogu. Przeczytacie o tym w jego autobiografii.
Fot. Bettmann / CORBIS
J

Jednym z pierwszych wspomnień Casha był widok ojca wyskakującego z toczącego się pociągu towarowego i turlającego się aż pod drzwi niewielkiego domu w Arkansas. Niewykluczone, że pamięć o tamtym wydarzeniu uratowała mu życie. Sam wypadł z samochodu dosłownie na sekundę przed tym, jak w bagażniku jego cadillaca wybuchła solidnych rozmiarów butla z propanem. Z perspektywy trawnika miał wspaniały widok na płomienie strzelające na wysokość stu stóp. Nie bał się. Raczej nie czuł też ulgi. Nie mógł. Był na kompletnym haju.
Śmierć jakoś nigdy nie była specjalnie zainteresowana Cashem. Możliwe, że był to dla niej po prostu zbyt łatwy przeciwnik. W końcu już jako mały chłopiec prowokował ją, włócząc się wieczorami po okolicy. Wracając od kolegów, śpiewał co sił w płucach piosenki zasłyszane w radiu. W późniejszych latach powinny go zabić prochy. Nawet do szpitala przemycił swoje...

13804

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]