Reklama

Ćwierć wieku z Głosem

Ćwierć wieku z Głosem

07.08.2007
Czyta się kilka minut
Marek Niedźwiedzki - jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów polskiego radia - przechodzi z "Trójki do Radia Złote Przeboje. To dobra okazja, by podziękować mu za minione dwadzieścia pięć lat.
Marek Niedźwiedzki.Fot.P.Bernaś, Agencja Gazeta
N

Na jego liście przebojów wychowało się kilka pokoleń Polaków i pewnie do dzisiaj w niektórych domach zachowały się stare zeszyty sprzed epoki języka angielskiego w szkołach, wypełnione fonetycznie zapisanymi nazwami utworów typu "Łonderful lajf", "Brazers in arms" albo "Liberian gerl". Albo kasety "Stilon Gorzów" z piosenkami z listy.

Pan Marek zaczynał dwie dekady temu, czyli w okresie głęboko prehistorycznym, w medialnym sylurze czy triasie, kiedy "Trójka" była jedną z kilku furtek umożliwiających Polakom oficjalne podsłuchanie, co na Zachodzie gra. Śmiem jednak twierdzić, że nie w muzyce - ta bywała bardzo dobra, jak i całkiem słaba - tkwił fenomen listy.

To, co najważniejsze, działo się pomiędzy utworami. Niedźwiedzki szybko zmienił się w subtelnego przewodnika, kogoś, kto spokojnym, pewnym głosem, z surrealistycznym poczuciem humoru,...

2095

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]