Reklama

Ćwierć wieku z Głosem

Ćwierć wieku z Głosem

07.08.2007
Czyta się kilka minut
Marek Niedźwiedzki - jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów polskiego radia - przechodzi z "Trójki do Radia Złote Przeboje. To dobra okazja, by podziękować mu za minione dwadzieścia pięć lat.
Marek Niedźwiedzki.Fot.P.Bernaś, Agencja Gazeta
N

Na jego liście przebojów wychowało się kilka pokoleń Polaków i pewnie do dzisiaj w niektórych domach zachowały się stare zeszyty sprzed epoki języka angielskiego w szkołach, wypełnione fonetycznie zapisanymi nazwami utworów typu "Łonderful lajf", "Brazers in arms" albo "Liberian gerl". Albo kasety "Stilon Gorzów" z piosenkami z listy.

Pan Marek zaczynał dwie dekady temu, czyli w okresie głęboko prehistorycznym, w medialnym sylurze czy triasie, kiedy "Trójka" była jedną z kilku furtek umożliwiających Polakom oficjalne podsłuchanie, co na Zachodzie gra. Śmiem jednak twierdzić, że nie w muzyce - ta bywała bardzo dobra, jak i całkiem słaba - tkwił fenomen listy.

To, co najważniejsze, działo się pomiędzy utworami. Niedźwiedzki szybko zmienił się w subtelnego przewodnika, kogoś, kto spokojnym, pewnym głosem, z surrealistycznym poczuciem humoru,...

2095

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]