Cudownej broni nie będzie

PiS próbuje z mozołem uchwalić zmiany obiecane w Polskim Ładzie. Na razie program, którego pierwsza prezentacja miała się odbyć już w marcu, tylko przyczynił się do rozpadu Zjednoczonej Prawicy.

Reklama

Cudownej broni nie będzie

Cudownej broni nie będzie

06.09.2021
Czyta się kilka minut
PiS próbuje z mozołem uchwalić zmiany obiecane w Polskim Ładzie. Na razie program, którego pierwsza prezentacja miała się odbyć już w marcu, tylko przyczynił się do rozpadu Zjednoczonej Prawicy.
Premier Mateusz Morawiecki na festynie rodzinnym w Tykocinie, lipiec 2021 r. MAREK MALISZEWSKI / REPORTER
C

Całe lato premier spędził w limuzynie. Niczym wczesnośredniowieczny rex ambulans – monarcha podróżujący – przemierzał Polskę wzdłuż i wszerz, z dobrą nowiną o Polskim Ładzie. Ot, dziesięć przykładowych dni. 10 sierpnia, w Warszawie, zachwalał ofertę rządu dla rodzin. Dwa dni później gościł w powiecie ostródzkim, by tam – na tle wypożyczonych kombajnów i traktorów – przedstawić Polski Ład dla Wsi. Zaraz potem w Opolskiem prawił o „korzystnych zmianach podatkowych”. 17 sierpnia – Żabia Wola, 18 sierpnia – Małopolska i Dolny Śląsk, 19 sierpnia – Bydgoszcz, Kruszwica i Zakrzewo. Wszędzie Polski Ład odmieniany przez wszystkie przypadki, wszak prezes Kaczyński wezwał na początku lipca do natychmiastowej obrony partyjnego programu przed „wielką kampanią dezinformacyjną” i zażądał, by „odwiedzić wszystkie powiaty, objąć wszystkie gminy”. Politycy PiS-u z ulotkami w rękach karnie...

16376

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Może to i dobrze, przynajmniej na moim gdyńskim podwórku, że zahamowany zostanie strumień pieniędzy. Bo tutaj pieniędzy się nie inwestuje, a trwoni, jak na przykład pompuje miliony złotych w klub piłkarski.

Cała Polska z was się śmieje, Komuniści i złodzieje!

Choć nie lubię Cejrowskiego, ale spodobała mi się jego wypowiedź, że rządzą cynicy i debile. Generalnie się z tym zgadzam, cynicy otaczają się debilami, którzy sprowadzają nas do swego poziomu i wykańczają doświadczeniem. Kogo z nas nachodzi refleksja, że jeśli władza coś nam daje, komu zabrała. Kiedyś oglądałem filmik, przed supermarketem, młody człowiek pyta ludzi czy płacą podatki. Większość twierdziła, że żadnych podatków nie płaci. "Matura to bzdura" jak ktoś nie oglądał, polecam.

No bo większość podatków sama nie płaci, drogi Maturzysto. Ja na przykład płacę dopiero od niedawna w związku z nabyciem i posiadaniem nieruchomości.

Nawet na zwykłym paragonie sklepowym jest rozliczenie podatku. Prawie wszyscy płacą podatki i to spore, wszyscy co cokolwiek robią w tym kraju. Nie płacą chyba tylko dzieci i chyba więźniowie, nie jestem pewien jeszcze jak to jest z duchowieństwem? ale i te grupy wystarczy, że cokolwiek kupią w sklepie i pyk, jest podatek przez nich opłacony.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]