Reklama

Cuda i cudeńka

Cuda i cudeńka

30.03.2010
Czyta się kilka minut
Nie wierzę, że kiedy się modlił, to świecił, i niezależnie od tego, co widział jego rozmówca, nie wierzę w ukazanie mu się ducha ojca Pio. To nie dzięki nadzwyczajnym zdarzeniom jest "Papieżem, który nie umiera".
Okładka pożegnalnego numeru "TP" nr 15/2005
S

Santo subito! To już pięć lat. W miarę upływającego czasu przybywa "rewelacji". Ktoś widział go przez uchylone drzwi apartamentu, jak w nocy się modli leżąc krzyżem w sypialni, a jego ciało świeci. Ktoś inny w czasie rozmowy z nim, w miejscu jego twarzy zobaczył twarz nieżyjącego już ojca Pio. Powiedział wtedy: "widzę ojca Pio", a on spokojnie: "tak, i ja go widzę". Inny opowiada, że "kiedy mu asystował, zakładał mitrę, podawał chusteczkę", był pewien, że dotyka człowieka prawdziwie świętego. Ktoś słyszał dochodzące z jego pokoju (w Castel Gandolfo) "odgłosy uderzeń, gdy się biczował". Potem ktoś inny, powielając tę opowieść, dopisał, że w szafie, między sutannami, trzymał specjalny pasek do tego celu. Pasek zabierał ze sobą wyjeżdżając na wakacje.

Albo to, ujawnione po latach: jako wikary w krakowskiej parafii św. Floriana kiedyś nie zjawił się w kościele o ...

11308

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]