Reklama

Ładowanie...

Cud wyskakuje z pieroga

18.03.2008
Czyta się kilka minut
Są młodzi. Pomagają obcym ludziom. Dlaczego?
O

O ldze Ślepowrońskiej, dwudziestodwuletniej, przydarzył się świr. Tak mówi. Wyskoczył z półek z książkami. To przez niego jej szczęśliwa miłość do upośledzonych.

Paweł Pawelczyk, dwudziestosiedmioletni, nie wie, dlaczego pewnego dnia zgłosił się do pomocy w hospicjum. - Gdyby człowiek wszystko wiedział, przestałby stawiać pytania - dodaje.

Ilona Czapczyńska któregoś ranka usiadła na łóżku i pomyślała: "Kurczę, mam już dziewiętnaście lat i jeszcze nie zrobiłam nic dobrego".

Tak się zaczęło.

Kiedy Olgę przechodzą ciarki

Na półkach stoją dzienniki Korczaka. Olga, jeszcze w podstawówce, zaczyna czytać. I jakby magnes tam był między kartkami, bo czyta drugi raz, dziesiąty. Gdy dorośnie, wytłumaczy: - Wciągnął mnie jego pozbawiony egzaltacji styl w traktowaniu podopiecznych....

14247

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]