Reklama

Cud wyskakuje z pieroga

Cud wyskakuje z pieroga

18.03.2008
Czyta się kilka minut
Są młodzi. Pomagają obcym ludziom. Dlaczego?
O

O ldze Ślepowrońskiej, dwudziestodwuletniej, przydarzył się świr. Tak mówi. Wyskoczył z półek z książkami. To przez niego jej szczęśliwa miłość do upośledzonych.

Paweł Pawelczyk, dwudziestosiedmioletni, nie wie, dlaczego pewnego dnia zgłosił się do pomocy w hospicjum. - Gdyby człowiek wszystko wiedział, przestałby stawiać pytania - dodaje.

Ilona Czapczyńska któregoś ranka usiadła na łóżku i pomyślała: "Kurczę, mam już dziewiętnaście lat i jeszcze nie zrobiłam nic dobrego".

Tak się zaczęło.

Kiedy Olgę przechodzą ciarki

Na półkach stoją dzienniki Korczaka. Olga, jeszcze w podstawówce, zaczyna czytać. I jakby magnes tam był między kartkami, bo czyta drugi raz, dziesiąty. Gdy dorośnie, wytłumaczy: - Wciągnął mnie jego pozbawiony egzaltacji styl w traktowaniu podopiecznych....

14247

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]