Reklama

Cud na sercu

Cud na sercu

02.11.2015
Czyta się kilka minut
W mailu od żony znalazł jej uśmiechnięte zdjęcie i podpis: „oto wynik modlitwy i prośby do błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki… był nowotwór na sercu i nie ma!!! (bez operacji!)”.
Marzena Skorek w szpitalu Fot. Archiwum rodzinne
Z

Zaledwie miesiąc po pogrzebie ks. Jerzego Popiełuszki, 1 grudnia 1984 r., w parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie powstała Kościelna Służba Informacyjna.

– Bardzo to wszystko przeżywaliśmy – opowiada Katarzyna Soborak. – Pobiegliśmy do ks. Teofila Boguckiego [wówczas proboszcza], by powiedzieć mu, że ks. Jerzy jest już święty… Ks. Bogucki wyjaśniał wtedy, że kult prywatny będzie możliwy dopiero po upływie pięciu lat od śmierci, później musi się rozpocząć proces beatyfikacyjny. A dopiero po uznaniu cudu – kanonizacja.

Od chwili śmierci ks. Jerzego wielu ludzi uznawało go za męczennika. Już 5 listopada 1984 r. 178 osób z personelu szpitala, w którym był kapelanem, wystąpiło do prymasa Józefa Glempa z prośbą o beatyfikację. Jednak proces na poziomie diecezjalnym rozpoczął się dopiero w 1997 r.

– Przez te wszystkie lata docierały do nas setki pisanych,...

10150

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]