Reklama

Coraz piękniejszy Bóg

Coraz piękniejszy Bóg

27.12.2010
Czyta się kilka minut
2. niedziela po Narodzeniu Pańskim
W

Wciąż mamy Narodzenie Pańskie, a nawet Boże Narodzenie, jak się popularnie mówi. Co prawda tu i ówdzie próbuje się zapomnieć, czyje urodziny świętujemy, ale trud to próżny. Nie da się zapomnieć o Jezusie z Nazaretu, gdyż żyje On na wiele sposobów. Również, a czasami zwłaszcza tam, gdzie się Go trudno spodziewać. Proszę tylko spróbować w dzisiejszej kulturze oddzielić to, co pochodzi od Niego, od tego, co nie od Niego. Dla jednych Jezus jest Bogiem, dla innych założycielem jeszcze jednej uniwersalnej religii, dla innych mistrzem życia duchowego, dla jeszcze innych fundatorem następnego etapu w rozwoju kultury, a jeszcze dla innych dobrym człowiekiem, porywającym, inspirującym do podejmowania spraw szlachetnych, ale niezmiernie trudnych.

Bywa jednak i tak, że Jezusa ten i ów postrzega jako winnego wielu nieszczęść, gdyż Kościół, przecież przez Niego założony,...

3156

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]