Reklama

Ładowanie...

Cisza przed nawałnicą

24.09.2018
Czyta się kilka minut
Czy specjalny prokurator badający „Russiagate” zdąży dopaść prezydenta, zanim skończy się jego kadencja? Były szef sztabu Donalda Trumpa może skrywać odpowiedź na to pytanie.
Paul Manafort przybywa na przesłuchanie do sądu w Waszyngtonie, 15 czerwca 2018 r. JONATHAN ERNST / REUTERS / FORUM
I

Informacji, że były szef sztabu wyborczego Trumpa, Paul Manafort, zaczął współpracę ze śledczymi FBI, badającymi domniemaną zmowę sztabu obecnego prezydenta z Rosją, towarzyszyła zaskakująca cisza. Choć w mediach trwała burza, to Twitter Donalda Trumpa milczał – choć współpraca Manaforta z FBI może oznaczać dla prezydenta duże problemy. To dziwne: Trump na Twitterze komentuje mniej istotne sprawy. Gdy wcześniej na układ z wymiarem sprawiedliwości poszedł jego były prawnik Michael Cohen, prezydent oburzał się, że takie praktyki powinny być nielegalne.

Decyzja Manaforta o współpracy była niespodziewana. Nastąpiła na moment przed wyborem ławy przysięgłych do jego drugiego procesu, który miał się odbyć we wrześniu w Waszyngtonie. W poprzednim, w Wirginii, lobbysta został uznany winnym ośmiu z osiemnastu zarzucanych mu czynów – chodziło głównie o przestępstwa finansowe.

...

9062

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]