Reklama

Ciekawe czasy

Ciekawe czasy

02.11.2011
Czyta się kilka minut
W takich momentach powinno się pisać rzeczy najprostsze.
N

Np. że prawem właściciela gazety jest wymiana jej kierownictwa, tak samo jak prawem czytelników jest krytykowanie takiej zmiany. Jednak "Rzeczpospolita" pod kierownictwem Pawła Lisickiego była najważniejszym, obok "Gazety Wyborczej", dziennikiem opiniotwórczym, a poglądy jej komentatorów odzwierciedlały przekonania znaczącej części klasy czytającej. Można wręcz powiedzieć, że ostatnie lata upłynęły na polskim rynku prasy codziennej pod znakiem duopolu; często, żeby wyrobić sobie jasny pogląd na jakąś sprawę, konieczna była lektura obu tytułów. Przyznam, że mnie ta sytuacja odpowiadała, i martwiłbym się, gdyby po zmianie naczelnego w "Rzeczpospolitej" "Gazecie" miało zabraknąć tak wyrazistego rywala.

Z drugiej strony: zarówno logika biznesowa (po co w Polsce jeszcze jeden dziennik lewicowo-liberalny albo czysto ekonomiczny?), jak i pierwszy edytorial nowego...

2303

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]