Reklama

Ciało i głos

Ciało i głos

08.03.2011
Czyta się kilka minut
Na początku był "Tadek Niejadek". Nawet nie "Ptasie radio". Chociaż radio było na początku. I płyty.
P

Połączenie twarzy, postaci, gestu ze znanym i uwielbianym GŁOSEM przyszło dopiero w epoce telewizji. A, jak twierdzą ludzie niezmiernie doświadczeni, do telewizji szli słabsi. Tacy, którzy nie nadawali się do radia.

Wyjątki potwierdzały regułę.

Moi rówieśnicy, a więc roczniki plus-minus sześćdziesiąte, wiedzą, o czym mówię. Słuchając "60 minut na godzinę" nie mieliśmy pojęcia, jak wyglądają Tadeusz Włudarski, Jan Matyjaszkiewicz, Andrzej Fedorowicz czy - do dzisiaj zresztą większość tego pojęcia nie ma - Ewa Szumańska (na tych łamach niby nie wypada, ale młodzieży przypomnę: poza felietonami w "TP" znana jako "Młoda Lekarka").

Ich nazwiska, wymieniane rytualnie na końcu audycji (obyczaj z lekka porzucony) lub drukowane na okładkach płyt z naszymi ulubionymi bajkami, były nazwiskami wspaniałych GŁOSÓW. Podobnie zresztą jak...

4294

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]