Reklama

No i jak tu nie jechać?

No i jak tu nie jechać?

10.06.2013
Czyta się kilka minut
Grzegorz Turnau: Oczywiście Ty tego nigdy nie zrozumiesz, ale z McCartneyem jest tak, że gdyby się nie urodził, to trzeba by było go wymyślić. Antonina Turnau: Ta muzyka jest międzypokoleniowa, jak powtarza Jerzy Pilch, „w sensie ścisłym”.
Fot. Grażyna Makara
A

ANTONINA TURNAU: No i jak tu nie jechać, Tatusiu?

GRZEGORZ TURNAU: Ja się chyba trochę boję. Po pierwsze stadion, a ja się boję stadionów. Nigdy w życiu nie byłem na stadionie. Nie, przepraszam, raz byłem, na koncercie Stinga, na Gwardii zdaje się. Sektor VIP, czyli jak najdalej od sceny. Nic nie było słychać, a tym bardziej widać. To już wolę sobie płytę puścić. Nie, nie ma sensu.

Ale to jest Stadion Narodowy! Z dachem, a jakoby bez dachu! Supernowoczesny! A poza tym, jak śpiewał na jednej ze swoich najlepszych płyt, „Venus and Mars”: „Sitting in the stand of the sports arena / Waiting for the show to begin / Red lights, green lights, strawberry wine...”.

Strawberry wine to sobie mogę w domu otworzyć, a na DVD mam cały koncert z trasy „Back In The U.S.”, prawie taki sam jak ten z Wiednia, na którym byliśmy...

10918

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]