Reklama

Chrześcijaństwo nie jest bezmyślne

Chrześcijaństwo nie jest bezmyślne

06.04.2003
Czyta się kilka minut
25 marca Jan Paweł II przyjął rezygnację ks. bpa Bronisława Dembowskiego z funkcji biskupa włocławskiego, złożoną w związku z ukończeniem 75. roku życia. Biskupem-nominatem został ks. Wiesław Mering, ostatnio rektor seminarium w Pelplinie.
K

Ks. Mering urodził się 10 grudnia 1945 r. w Żukowie koło Gdańska. W wieku 17 lat wstąpił do seminarium w Pelplinie, ale po dwóch latach zrezygnował i przeniósł się na Katolicki Uniwersytet Lubelski, gdzie pod kierunkiem prof. Stefana Swieżawskiego ukończył filozofię. Odszedł z seminarium, bo nie był pewien, czy był to wystarczająco dojrzały wybór („Dziś zrobiłbym dokładnie tak samo” - napisał w ankiecie do książki „Kto jest kim w Kościele”). Po studiach wrócił jednak do pelplińskiego seminarium. Święcenia kapłańskie przyjął w 1972 r. w Gdyni. Po dwóch latach pracy duszpasterskiej, rozpoczął studia doktoranckie na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie, które ukończył w 1976 r. Następnie przez rok studiował teologię na Uniwersytecie Nauk Humanistycznych w Strasburgu, jako stypendysta rządu francuskiego. Po powrocie do Polski był wikarym i proboszczem, a od 1992 r. pełnił funkcję...

5926

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]