Reklama

Ładowanie...

Chrzcij ojca swego

26.08.2013
Czyta się kilka minut
Łukasz Łukasiak, katecheta: Jeśli któryś z uczniów mówi, że jest niewierzący i nie będzie odmawiał modlitwy, powtarzam mu: „Nie każę Ci się modlić, po prostu wstań z innymi, okaż szacunek”.
Ilustracja: Konrad Nowicki
A

ANNA GOC, MARCIN ŻYŁA: O co pyta młodzież na lekcjach religii?
ŁUKASZ ŁUKASIAK
: O trudne sprawy – zwłaszcza te nagłaśniane przez media.
Pytają o zachowania księży, które uważają za niestosowne. O grzech w samym Kościele: pedofilię i molestowanie seksualne przez księży. Jednak najbardziej interesuje ich to, co dzieje się za murami lokalnych kościołów.
A kto pyta?
Głównie ci, określający się jako osoby niewierzące, które z Kościołem mają niewiele wspólnego. Ateiści, którzy uczęszczają na religię, z reguły mają większą wiedzę na tematy religijne niż ci, którzy regularnie chodzą do kościoła. Na początku roku szkolnego nie sprawdzam, kto jest wierzący, a kto nie. Przekonania wychodzą po pewnym czasie same, niektórzy mówią o nich otwarcie już na starcie.
Jest i druga grupa pytających. To młodzież zaangażowana w wiarę – uczestnictwo...

7630

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]