Reklama

Chrzcij ojca swego

Chrzcij ojca swego

26.08.2013
Czyta się kilka minut
Łukasz Łukasiak, katecheta: Jeśli któryś z uczniów mówi, że jest niewierzący i nie będzie odmawiał modlitwy, powtarzam mu: „Nie każę Ci się modlić, po prostu wstań z innymi, okaż szacunek”.
Ilustracja: Konrad Nowicki
A

ANNA GOC, MARCIN ŻYŁA: O co pyta młodzież na lekcjach religii?
ŁUKASZ ŁUKASIAK
: O trudne sprawy – zwłaszcza te nagłaśniane przez media.
Pytają o zachowania księży, które uważają za niestosowne. O grzech w samym Kościele: pedofilię i molestowanie seksualne przez księży. Jednak najbardziej interesuje ich to, co dzieje się za murami lokalnych kościołów.
A kto pyta?
Głównie ci, określający się jako osoby niewierzące, które z Kościołem mają niewiele wspólnego. Ateiści, którzy uczęszczają na religię, z reguły mają większą wiedzę na tematy religijne niż ci, którzy regularnie chodzą do kościoła. Na początku roku szkolnego nie sprawdzam, kto jest wierzący, a kto nie. Przekonania wychodzą po pewnym czasie same, niektórzy mówią o nich otwarcie już na starcie.
Jest i druga grupa pytających. To młodzież zaangażowana w wiarę – uczestnictwo...

7630

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]