Reklama

Cambridge w kawałkach

Cambridge w kawałkach

09.05.2016
Czyta się kilka minut
W księgarni w centrum pięć regałów jest poświęconych poezji.
Wojciech Bonowicz / Fot. Grażyna Makara
Wojciech Bonowicz / Fot. Grażyna Makara
N

Nawet jeśli nie ma tu wszystkiego, jest na pewno dostatecznie dużo: od cieniutkich tomów Simona Armitage’a i opasłych Charlesa Bukowskiego, przez kolejne dodruki „Selected Poems” Czesława Miłosza i Franka O’Hary, po antologię, którą przyjechałem promować: „Centres of Cataclysm”, przygotowaną przez redaktorów „Modern Poetry in Translation”. Dodatkowo przy wejściu, na regale z bestsellerami, stoi przeszło 600-stronicowa biografia Teda Hughesa pióra Jonathana Bate’a (wydanie w miękkich okładkach).

„MPT” to jedno z dzieci Hughesa; pierwszy numer ukazał się przeszło pół wieku temu na papierze delikatnym niczym lotnicze koperty. Zaprojektowane jako „lotnisko, które ma przyjmować nadlatujące przekłady”, pismo przetrwało różne burze, a przede wszystkim – nawałnice spływających zewsząd propozycji. Fakt ten podkreśla zamieszczona na końcu antologii karykatura, której...

4421

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]