Reklama

Ładowanie...

Cambridge w kawałkach

09.05.2016
Czyta się kilka minut
W księgarni w centrum pięć regałów jest poświęconych poezji.
Wojciech Bonowicz / Fot. Grażyna Makara
Wojciech Bonowicz / Fot. Grażyna Makara
N

Nawet jeśli nie ma tu wszystkiego, jest na pewno dostatecznie dużo: od cieniutkich tomów Simona Armitage’a i opasłych Charlesa Bukowskiego, przez kolejne dodruki „Selected Poems” Czesława Miłosza i Franka O’Hary, po antologię, którą przyjechałem promować: „Centres of Cataclysm”, przygotowaną przez redaktorów „Modern Poetry in Translation”. Dodatkowo przy wejściu, na regale z bestsellerami, stoi przeszło 600-stronicowa biografia Teda Hughesa pióra Jonathana Bate’a (wydanie w miękkich okładkach).

„MPT” to jedno z dzieci Hughesa; pierwszy numer ukazał się przeszło pół wieku temu na papierze delikatnym niczym lotnicze koperty. Zaprojektowane jako „lotnisko, które ma przyjmować nadlatujące przekłady”, pismo przetrwało różne burze, a przede wszystkim – nawałnice spływających zewsząd propozycji. Fakt ten podkreśla zamieszczona na końcu antologii karykatura, której...

4421

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]