Reklama

Był sobie chłopiec

Był sobie chłopiec

11.07.2016
Czyta się kilka minut
W przypadku „Kampera” lekkość bytu jest nieznośna, bo dojrzała dziewczyna i chłopięcy chłopiec doświadczają jej w zupełnie różny sposób.
Kadr z filmu „Kamper”. Marta Nieradkiewicz i Piotr Żurawski Fot. www.ars.pl
T

To nie jest film, który można by nazwać pokoleniowym zwierciadłem dzisiejszych polskich trzydziestolatków – ani w znaczeniu manifestu, ani społecznej diagnozy. Choćby dlatego, że jego bohaterowie mieszkają w stolicy, we własnym, choć kupionym przez rodziców mieszkaniu, bez typowych prekariackich lęków. Debiutujący w kinie Łukasz Grzegorzek zwraca się z kamerą w kierunku tych najbardziej wyluzowanych bywalców modnych knajp na placu Zbawiciela czy Powiślu. I pyta, dlaczego nie są szczęśliwi.

Tytułowy Kamper pracuje przy testowaniu gier komputerowych, ale jak na geeka przystało, zarobkowanie potrafi łączyć z chłopacką zabawą. Jego żona Mania próbuje rozkręcić własny biznes gastronomiczny, choć prędzej niż po kredyt do banku zwróci się o pożyczkę do swoich rodziców. Ci ostatni, będąc w wieku Kampera i Mani, mieli już pewnie poważną pracę i dzieci. Tymczasem wspólne życie...

4354

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]