Reklama

Ładowanie...

Być jak Angela Merkel

20.07.2010
Czyta się kilka minut
Międzyrządowe konsultacje niemiecko-rosyjskie mają długą tradycję. Nic dziwnego, oba kraje to kluczowi dla siebie partnerzy gospodarczy.
T

Tym niejednokrotnie tłumaczono wyrozumiałość, z jaką Berlin podchodził do działań Moskwy. Także w ubiegłym tygodniu w Jekaterynburgu rozmawiano głównie o gospodarce, omawiano kwestię gazociągu Nord Stream i innych inwestycji. Niemcy już dawno, nie czekając na UE, zaoferowali Rosji dwustronne "Partnerstwo dla modernizacji" i teraz gdy Moskwa głosi potrzebę modernizacji, chętnie wyciągają do niej rękę.

Ale kanclerz Niemiec nie poprzestała na gospodarce - zaapelowała do władz Rosji o wyjaśnienie zabójstwa obrończyni praw człowieka w Czeczenii, współpracowniczki Memoriału, Natalii Estemirowej - zabitej rok temu. Dmitrij Miedwiediew pewnie wolałby, aby taki temat nie psuł nastroju, a jednak musiał tłumaczyć się przed gościem z Niemiec i informować o przebiegu śledztwa. W sprawach zabójstw politycznych w Rosji trudno być optymistą (Merkel to wie), ale temat trzeba...

1721

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]