Reklama

Ładowanie...

Boso i na obcasach

11.01.2016
Czyta się kilka minut
W ubiegłym roku było już o nich głośno, ale najlepsze jeszcze przed nimi. Barbara Kinga Majewska i Mewa Chabiera są idealnymi przeciwieństwami. Ale głosy obie mają takie, że klękajcie narody.
Barbara Kinga Majewska. / Fot. Agata Grzybowska / INPRO
D

Dla dwóch polskich wokalistek miniony rok okazał się przełomowy. Wielki talent i polski paszport to jednak jedyne cechy łączące eksperymentującą erudytkę Barbarę Kingę Majewską i prawdziwy wulkan emocji – Mewę Chabierę.

Otwarta przestrzeń do wypełnienia

Przygodę ze śpiewaniem Majewska rozpczęła dopiero w wieku osiemnastu lat. Studiowała wokalistykę w Detmold, Warszawie, Sztokholmie. Rozwijała nie tylko swój warsztat, poszerzała także pole widzenia, m.in. studiując muzykologię. Ta wiedza okazała się przydatna podczas spotkań z awangardzistami jej pokolenia, dla których partytura jest nierzadko ledwie punktem wyjścia do artystycznych poszukiwań.

W 2014 r. zadebiutowała na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, a następny rok rozpoczęła od wygrania Konkursu Młodych Krytyków Muzycznych. W ten rok wchodzi nagraniem Schubertowskiej „Winterreise...

10687

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]