Reklama

Boso i na obcasach

Boso i na obcasach

11.01.2016
Czyta się kilka minut
W ubiegłym roku było już o nich głośno, ale najlepsze jeszcze przed nimi. Barbara Kinga Majewska i Mewa Chabiera są idealnymi przeciwieństwami. Ale głosy obie mają takie, że klękajcie narody.
Barbara Kinga Majewska. / Fot. Agata Grzybowska / INPRO
D

Dla dwóch polskich wokalistek miniony rok okazał się przełomowy. Wielki talent i polski paszport to jednak jedyne cechy łączące eksperymentującą erudytkę Barbarę Kingę Majewską i prawdziwy wulkan emocji – Mewę Chabierę.

Otwarta przestrzeń do wypełnienia

Przygodę ze śpiewaniem Majewska rozpczęła dopiero w wieku osiemnastu lat. Studiowała wokalistykę w Detmold, Warszawie, Sztokholmie. Rozwijała nie tylko swój warsztat, poszerzała także pole widzenia, m.in. studiując muzykologię. Ta wiedza okazała się przydatna podczas spotkań z awangardzistami jej pokolenia, dla których partytura jest nierzadko ledwie punktem wyjścia do artystycznych poszukiwań.

W 2014 r. zadebiutowała na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, a następny rok rozpoczęła od wygrania Konkursu Młodych Krytyków Muzycznych. W ten rok wchodzi nagraniem Schubertowskiej „Winterreise...

10687

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]