Reklama

Ładowanie...

Ból ponad podziałami

04.04.2016
Czyta się kilka minut
Barbara Nowacka i Paweł Kurtyka: o wydarzeniach z 10 kwietnia 2010 r. i późniejszych można mówić bez zacietrzewienia.
Barbara Nowacka, córka Izabeli, i Paweł Kurtyka, syn Janusza, Warszawa, 1 kwietnia 2016 r. Fot. Maciej Zienkiewicz dla „TP”
J

JACEK GĄDEK: Ciągle boli czy na myśl o mamie i tacie potraficie się już uśmiechnąć?

BARBARA NOWACKA: Od 10 kwietnia 2010 r. chcę myśleć o wszystkim sprzed tego dnia. I uśmiecham się, bo pamiętam dobro i radość.

PAWEŁ KURTYKA: Staram się, by okoliczności śmierci taty nie przesłoniły tego, jakim był człowiekiem. Jednak to, co się działo po katastrofie, choć nie zamazuje wspomnienia, bardzo na nim ciąży.

Śmierć rodzica to początek nowego etapu?

BN: Tak się dzieje bez względu na to, jak umierają i ile ma się lat. Tracimy wtedy część dzieciństwa, a zyskujemy większą dorosłość. Po śmierci mamy zostałam najstarszą kobietą w rodzinie, bo mam młodszą siostrę, a w maju 2010 r. urodziłam córkę. Niedawno miałam jeszcze babcię i prababcię, która zmarła w wieku 104 lat...

17976

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny + bilety w prezencie
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Teraz do dostępu prezent: 2 bilety kinowe na film „Johnny”!

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]