Reklama

Blask prawdy

Blask prawdy

22.06.2010
Czyta się kilka minut
Obiecałem ostatnio, że napiszę nieco więcej o moich rumuńskich doświadczeniach, nieoczekiwanie powróciła jednak sprawa arcybiskupa Paetza, której nie mogę pozostawić bez komentarza.
A

A nie mogę dlatego, że uważam, iż jest to jedna z tych spraw, od których zależy przyszłość Kościoła w Polsce.

Obecny kryzys przypomina ten sprzed ośmiu lat pod jednym przede wszystkim względem. Mianowicie: nic nie wiadomo na pewno. Do prasy przedostały się informacje opatrzone znakami zapytania. Mówi się i pisze o "rehabilitacji" arcybiskupa, o jakimś piśmie z Watykanu, którym miał się komuś pochwalić, o proteście ordynariusza poznańskiego arcybiskupa Gądeckiego, o jego rezygnacji, która nie nastąpiła, a może nastąpiła, ale ordynariusz już się z niej wycofał... Przez kilka dni panował zupełny chaos informacyjny, za który trudno winić dziennikarzy. Dziennikarze coś "zwąchali", chcieli ustalić fakty, fakty jednak ustalić się nie dawały. W takich sytuacjach miejsce faktów od razu zajmują spekulacje. Pytano zatem o wpływy arcybiskupa Paetza w Watykanie, chociaż...

3633

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]