Reklama

Bitwa nad Bzdurą

Bitwa nad Bzdurą

06.07.2020
Czyta się kilka minut
Skoro pandemia jest opanowana, to pora zająć się „warszawskimi elitami, które zapychają sobie kieszenie”.
C

Cieszę się, cieszymy się, cieszmy się – my, Polki i Polacy – że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej pandemii, już teraz nie trzeba się bać i to jest dobre podejście do urn, zwłaszcza bez kolejki. Tłumnie. Bo przecież są gorsi od koronawirusa – znaczy, oczywiście nie nasza obecna władza jest gorsza, ale ta nieobecna. Dlatego idźmy, zwłaszcza w grupie powyżej sześćdziesiątki są rezerwy. Bez kolejki, bez ryzyka. Premier i minister-pogromca pandemii zlikwidowali wirusa, nie obawiają się go, a chcieć to móc, patrzaj, Europo, i podziwiaj. Jakby co, czeka kupa respiratorów, sytuacja jest opanowana.

A skoro jest opanowana, to pora zająć się „warszawskimi elitami, które zapychają sobie kieszenie”. Salon warszawski to co innego niż Warszawa, dodała Głowa Państwa, która chyba ostatnio przedawkowała „Dziady”. Na trzeźwą uwagę dziennikarza, że być może można powiedzieć, iż dr Duda...

2165

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]