Reklama

Biskupi za wsparciem par jednopłciowych

Biskupi za wsparciem par jednopłciowych

02.04.2021
Czyta się kilka minut
N

Nie milkną echa po opublikowaniu dokumentu Kongregacji Nauki Wiary wykluczającego w Kościele błogosławienie par jednopłciowych. „Powinniśmy mniej mówić o seksualności, a więcej o miłości, więcej o udanych związkach, a mniej o tym, co wolno, a czego nie” – stwierdził arcybiskup Wiednia kard. Christoph Schönborn, uznając dokument za „wyraźny błąd w komunikacji”. Podobne stanowisko zajął arcybiskup Innsbrucka Hermann Glettler.

Niezadowolenie wyrazili także hierarchowie brytyjscy i irlandzcy. Arcybiskup Westminsteru kard. Vincent Nichols wysłał przesłanie wsparcia dla katolików LGBT+, a biskup irlandzkiego Achonry Paul Dempsey podkreślił, że wiele związków tej samej płci „wzbogaciło życie Kościoła i nadal czyni to w parafiach na całym świecie”.

Sytuacja przypomina kontestację zakazującej antykoncepcji encykliki „Humanae vitae” pod koniec lat 60. i w latach 70. Różnica jest taka, że za czasów pontyfikatów Pawła VI i Jana Pawła II „zmysł wiary” Kościoła redukowany był do głosu papieża i sprzeciw wobec niego konsekwentnie ignorowano, natomiast Franciszek programowo chce doceniać także „zmysł wierzących”. ©℗


Czytaj także: Inicjatywa Proboszczów wydała oświadczenie, że zamierza kontynuować błogosławienie par LGBT+ 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Kierownik działu Wiara w „Tygodniku Powszechnym”. Ur. 1966 r., absolwent Wydziału Mechanicznego AGH, studiował filozofię na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i teologię w Kolegium...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Mniemam, ze ono rowniez krytykuja dokument watykanskiej kongregacji przylaczaja sie do glosow brytyjskich i austriackich biskupow.

Ile, twoim zdaniem, lat potrzeba aby w zacofanej Polsce zarejestrowano odpowiednik holenderskiej PNVD.

Przecież trzydziestoletni mężczyzna może szczerze pokochać trzynastoletnią dziewczynkę. Programy niektórych politycznych partii na Zachodzie wychodzą naprzeciw zakochanym ludziom. „Wszyscy ludzie, niezależnie od wieku, w tym dzieci, mają prawo do sprawowania kontroli nad swoim ciałem. Dotyczy to również spraw seksualnych. Każdy może mieć kontakty seksualne za jego zgodą” – czytamy w programie holenderskiej partii PNVD. https://www.tvp.info/49749290/nekrofilia-pedofilia-i-zoofilia-w-programie-holenderskiej-partii-pnvd-wieszwiecej
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]