Reklama

Biskup listy pisze

Biskup listy pisze

06.09.2011
Czyta się kilka minut
Bezwarunkowa, nostalgiczna pochwała dawnych metod wychowawczych (bicia? wizji kobiety?) w ostatnim liście Episkopatu lekko mnie niepokoi. Podobnie jak podanie Matki Bożej jako wzoru "miłości wychowawczej"... Rodzice młodocianego narkomana pewnie pomyślą, że też by sobie radzili, gdyby ich dziecko było Panem Jezusem, a oni bez grzechu pierworodnego poczęci.
C

CBOS systematycznie bada zaufanie do ważnych instytucji, w tym także do Kościoła. Ma rację ks. Artur Stopka pisząc na łamach "Przewodnika Katolickiego", że te badania odpowiadają na pytanie, czy jako społeczeństwo (nie jako wspólnota wierzących) "jesteśmy zadowoleni" z działań Kościoła na forum publicznym - poczynając od nagłaśnianych przez media wystąpień całego Episkopatu lub pojedynczych biskupów, przez działania kościelnych organizacji takich jak Caritas, rozmaite stowarzyszenia, aż po znane nam osobiście lub ze słyszenia zachowania konkretnych księży.

Oczywiście Kościół, jako "znak sprzeciwu", nie może ani nie musi podobać się wszystkim, ale tych wskaźników nie należy lekceważyć. Kościół jest w końcu także widzialnym znakiem wiary. W sierpniowym komunikacie z posiedzenia Rady Biskupów Diecezjalnych czytamy: "Oczekiwanie, że Kościół stanie się »wielkim...

4161

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]