Reklama

Bezbronna miłość

Bezbronna miłość

22.05.2005
Czyta się kilka minut
Dosyć dawno temu, w pierwszych latach mojego życia w zakonie, jeden z braci zaprosił mnie na spacer, długo milczał, a potem opowiedział mi swoją bolesną historię. Wiedział, że gdybym wyjawił jego tajemnicę, byłby przegrany w naszym środowisku. Po tej rozmowie stał mi się bardzo bliski. Nabrałem do niego wielkiego zaufania. Nie powiem, że bezgranicznego, ale poczułem się w jego obecności na tyle bezpiecznie, by wyjść poza gry, maski i parawany.
-

---ramka 351361|prawo|1---Jego otwartość sprawiła, że później opowiadałem mu o sprawach, o których nikt wcześniej nie słyszał, odsłaniałem moje bóle i radości bez obawy śmieszności i odrzucenia. Do dziś pamiętam ten pochmurny, deszczowy dzień w Beskidach. Sądzę, że wtedy zaczęła się nasza przyjaźń.

Przypomniałem sobie tamto zdarzenie i kilka analogicznych, gdy zastanawiając się nad tajemnicą Trójcy Przenajświętszej, sięgnąłem do dogmatycznej formuły mówiącej, że: “Ojciec jest cały w Synu, cały w Duchu Świętym; Syn jest cały w Ojcu, cały w Duchu Świętym; Duch Święty jest cały w Ojcu, cały w Synu".

Prawdziwość tego stwierdzenia może przeczuć ten, kto jest złączony z inną osobą głęboką przyjaźnią lub gorącą miłością. Jedną bowiem z ważniejszych cech świadczących o tym, że relacja z drugim człowiekiem nie jest tylko ekstatycznym przeżyciem, ale...

2767

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]