Reklama

Bez punktu oparcia

Bez punktu oparcia

27.06.2004
Czyta się kilka minut
Absencja Polaków i Słowaków przy urnach wyborczych nie będzie, jak się zdaje, największym ze zmartwień Parlamentu Europejskiego.
P

Powróciły wątpliwości, czy istotnie Unia dojrzała do tak daleko idącego rozszerzenia, nasiliły się głosy tych, którzy powiadają, że z powodu istotnych różnic kulturowych, obyczajowych czy religijnych między poszczególnymi krajami, a także stanu ich ekonomii i uzbrojenia sytuacja może stać się zupełnie nieznośna i zaczęło się już mówić o obmyślaniu procedury występowania z Unii. Ugrupowania populistyczne są wprawdzie mniejszością w reprezentacjach krajowych, tworzą jednak w Parlamencie sporą siłę.

Wedle pewnego politologa zabierającego głos w “Heraldzie" procedury biurokratyczne wymyślone przez Brukselę są tak skomplikowane, że często nawet ludzie z wyższym wykształceniem nie potrafią się przez nie przedrzeć. Autor pisze ironicznie, że gdy zwracano się do brukselskich instancji w sprawie rozmaitych konkretnych problemów, słyszano w odpowiedzi: niejaki pan...

6305

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]