Reklama

Betlejem Centralne

Betlejem Centralne

18.01.2004
Czyta się kilka minut
Pan Jezus w te święta przyszedł na świat na Dworcu Centralnym. Właściwie nikt tego nie zauważył, poza policjantem, dyrektorem dworca i astrofizykiem. Ci trzej zjawili się tam z obowiązku albo z przypadku. Dary przynieśli niekrólewskie, ale kto dziś liczyłby na mirrę, kadzidło i złoto?.
U

Urodził się w miejscu bezdomnym, o kilka kroków od drogich hoteli, gdzie nie wpuszcza się takich, którzy nie mogą za to zapłacić. Lepiej wykorzystać puste pokoje i ułożyć z ich oświetlonych okien kształt choinki na fasadzie. Prawa rynku, nieodmiennie takie same.

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Piotr Cieplak wraz z Teatrem Montownia wystawił jasełka na Dworcu Centralnym w Warszawie, na środku głównej hali, właściwie w środku Polski, bo przecież to szlak, który przemierzył chyba każdy. Jasełka zagrano tylko dwukrotnie, by zachować ulotny charakter tego rodzaju widowiska, malowanego zamaszyście, bez dbałości o detale, powstającego w określonej sprawie, bo taka jest tradycja szopki, która nieuchronnie wypadła spod kościelnej kurateli zajmując się zbyt wieloma sprawami świeckimi. Po co Cieplakowi dworzec i jasełka? Niechętni akcji Teren Warszawa powiedzą, że...

4116

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]