Będzie inaczej, serio

Polityka przyszłości, którą ustanawiają protesty kobiet, domaga się całkowitej zmiany modelu życia publicznego. Jaki ma on być – tego jeszcze sobie nie możemy wyobrazić. Choć już tworzymy go na co...

Reklama

Będzie inaczej, serio

Będzie inaczej, serio

23.11.2020
Czyta się kilka minut
Polityka przyszłości, którą ustanawiają protesty kobiet, domaga się całkowitej zmiany modelu życia publicznego. Jaki ma on być – tego jeszcze sobie nie możemy wyobrazić. Choć już tworzymy go na co dzień.
Protest Strajku Kobiet 18 listopada w Warszawie został – w odróżnieniu od poprzednich – stłumiony przez znaczne siły policyjne SŁAWOMIR KAMIŃSKI / AGENCJA GAZETA
P

Po październikowej eksplozji, która dla wielu była szokiem, wraz z listopadem protesty kobiet jakby przycichły, chociaż daleko im do wygaśnięcia. Sądzę, że to strategiczna cisza przed kolejną burzą. Więc zanim błyskawice zapłoną z nową energią, trzeba sobie przepowiedzieć, jakie to będzie miało dla Polski znaczenie.

Wielki Mechanizm

Ogólnopolski Strajk Kobiet pokazuje nam znów, że życie polityczne tylko częściowo toczy się w miejscach, które zajmują zawodowi politycy – w gabinetach, kancelariach, pałacach i salach sejmowych. Większy wpływ mają na nie wydarzenia na ulicach. Jeśli władza i opozycja wzbudzają jeszcze jakieś zainteresowanie, to nie tym, co proponują jako „politykę”, ale tym, jak reagują na wydarzenia, nad którymi nie mają kontroli – choć niekiedy je prowokują.


STRAJK KOBIET – ...

17736

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Była swego czasu performatywna Pomarańczowa Alternatywa. Można była obserwować jej pomysłowość, rozmach, artystyczną strategię i jej organizację. No ale jak się nie ma co się lubi, to trzeba cieszyć się Noblem dla Olgi i nowym społecznym performansem twórczo i z pasją adaptującym hasło "wypierdalać". I jeszcze taka dygresyjka: należy skorygować prof. Kosińskiego w zakresie zagadnienia stosowania wulgaryzmów i ich znaczeń. Należy podkreślić przede wszystkim dość powszechną wulgarnosć u młodych, kształcących się na przyszłe polskie elity. Najlepiej posłuchać przyszłych adeptek filologii polskiej jak rozmawiają przy papierosie między zajęciami. "Kurwa", "jebać", "pierdolić" przechodzą im prze usta tak lekko, tak finezyjnie, tak beztrosko i z uśmiechem niczym melodyjka z pozytywki ich duszyczek. W sumie te dziewuchy na Strajku Kobiet sparodiowały same siebie, bo nagle odkryły, i to jest najważniejsze odkrycie, panie porf. Kosiński - że słowa wulgarne to przekleństwa, a więc słowa które przeklinają, wykluczają z mocą, bo z nienawiścią. Nagle odkryły sens, moc i przeznaczenie swoich wulgaryzmów, z których pochodzenia i przeznaczenia nie zdawały sobie najwyraźniej sprawy. Nagłe olśnienie spowodowało wybuch euforii i psychotyczne powtarzanie "wypierdalać', jakby odnalazły nowe strefy erogenne. Młode maszerują szczęśliwe w tej godzinie. Fajny autokabaret.

masz biedaku z tym problem, że to twoim ulubieńcom każą wypierdalać.

, jak będziesz siedział u Michnika. Tylko nie wczuj się za mocno w tę wizję;)

Dziękuję Autorowi za mądry artykuł.

Ile jeszcze razy, do jasnej cholery, będę miał obcinane deklarowane przez was limity? Po raz n-ty, po wielu poprzednich skargach na podobne przypadki, zaliczacie mi na poczet limitu teksty, które sami ogłaszacie jako nieodpłatne jak ten powyżej! Stare polskie przysłowie uczy, że kto daje i odbiera, jest beznadziejnym, niewiarygodnym dupkiem, amen.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]