Reklama

Bary polityczne

Bary polityczne

03.02.2014
Czyta się kilka minut
Listy protestacyjne, happeningi i demonstracje pod hasłami „Mleczne są wieczne”, „Łapy precz od mlecznych” powracają właściwie za każdej rządzącej ekipy.
L

Likwidację dotacji dla części barów mlecznych rozważał już rząd AWS. W 2002 r. pomysł, w nieco innej wersji, podchwycili ich następcy z koalicji SLD-UP-PSL, szukającej sposobów na zasypanie „dziury Bauca”. Gorszego źródła oszczędności wybrać nie mogli: w samym tylko Poznaniu pod petycjami w obronie barów podpisało się ponad 10 tysięcy osób. Zaskoczeni skalą sprzeciwu politycy skapitulowali, ale awantura o „mleczne” zdążyła skutecznie nadpsuć wizerunek zatroskanej o sprawy społeczne lewicy. Obecny rząd najwyraźniej postanowił zignorować dość oczywiste wnioski z tamtych doświadczeń i też tnie dopłaty.

Państwo oferuje wciąż dwojakiego rodzaju dofinansowanie do posiłków w barach mlecznych: do produktów bezmięsnych oraz wsparcie na dożywianie z funduszy opieki społecznej. By uzyskać ten pierwszy typ dotacji, wynoszącej 40 proc. kosztów surowców zużywanych do...

4655

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]