Reklama

Bardzo długi weekend

Bardzo długi weekend

07.12.2010
Czyta się kilka minut
Kondycja hiszpańskiej gospodarki niepokoi Europę. To jeden z największych krajów Unii, jego kłopoty miałyby więc zupełnie inne skutki - także polityczne - niż kłopoty małej Grecji czy Irlandii. Inna musiałaby być też skala unijnej pomocy.
J

Juan i Carmen postanowili, że w tym roku spędzą w Lizbonie słynny hiszpański długi weekend - przypadający od piątkowego popołudnia 3 grudnia do środy 8 grudnia. Wynajęli więc już w portugalskiej stolicy piękne mieszkanie (koszt: 1300 euro) i samochód (kolejne 300 euro). Zaraz po pracy, w piątkowe popołudnie, ze spakowanymi walizkami ruszyli na madryckie lotnisko Barajas.

Nic nie zapowiadało katastrofy. Śnieżyce, które od kilku dni spędzały sen z powiek podróżnym w północnej i środkowej części Europy, do Madrytu nie dotarły.

A jednak Juan i Carmen nigdzie nie polecieli. Nie tylko oni. Oskarowi, który miał lecieć do Rumunii, puściły nerwy i gdy zaczął się awanturować na lotnisku, trafił w końcu do aresztu ("I dobrze - mówił potem. - Wolę być w areszcie, niż znów siedzieć bez sensu na terminalu"). Sonia, która wymarzyła sobie romantyczny ślub na...

10201

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]