Reklama

„Bagno” wie najlepiej

„Bagno” wie najlepiej

10.09.2012
Czyta się kilka minut
Polska wciąż rośnie, mimo że robi to nie w myśl recept rodem z Francji czy z książek Rymkiewicza. Robi to na własny sposób i we własnym tempie. Inne tempo zabiłoby to, co już udało się zrobić.
C

Chyba nieświadomie Cezary Michalski jest autorem niezwykłego paradoksu: „mnie ciekawi, dlaczego Donald Tusk zawsze musi wygrywać, posługując się liberalnym językiem, nawet gdy ten język służy osłanianiu doraźnych patologii i niedokonań państwa, którym Tusk zarządza od pięciu lat” („TP” nr 37/12). Ktoś, kto pamięta rzeczywistość sprzed dekady lub parunastu lat, musi się w tym momencie i zadumać, i szczerze uśmiać, choćby na wspomnienie ówczesnych środowisk liberalnych – zawsze przegranych, zawsze spychanych na margines, posługujących się pojęciami, zdawałoby się, wykluczającymi ze wspólnoty politycznej (i niepolitycznej) w Polsce, żeby wspomnieć nie tylko gdańskich liberałów, ale i prześwietną „Mumię Wolności”.

Co takiego się z nami stało, że Tusk wygrywa zawsze z Kaczyńskim, a liberalny język z językiem nieliberalnym? Cezary Michalski ma prostą odpowiedź:...

6702

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]